Тръмп не е разследван за възпрепятстване на правосъдието

ЕС и Свят 18.06.2017 19:37

Член на правния екип на президента на САЩ Доналд Тръмп отрече твърденията на американския лидер, че е разследван за възпрепятстване на правосъдието, пише "Гардиън".

Джей Секулов от Американския център за законност и правосъдие заяви пред CBS, че "фактът по въпроса е, че президентът не е бил и в момента не е разследван".

Коментарът на Секулов е в директно противоречие със съобщение на Тръмп в "Туитър" от тази седмица.

"Разследван съм за уволнението на директора на ФБР от човека, който ми каза да уволня директора на ФБР. "Лов на вещици", написа американският лидер, имайки предвид заместника на главния прокурор Род Розенщайн.

Според Секулов Тръмп е реагирал на публикуваната от "Вашингтон пост" информация, че специалният прокурор Робърт Мълър, разследващ връзки между съветници на Тръмп и Русия, е поискал да разпита представители на разузнаването, за да установи дали Тръмп се е опитал да възпрепятства разследването на ФБР. /news.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355