ЕС и Свят 15.08.2024 09:20 Снимка: ДНЕС+
Тръмп: Камала Харис не може да спечели изборите
Бившият президент на Съединените щати Доналд Тръмп заяви, че не вярва, че Камала Харис "може да спечели" изборите през ноември, и заяви, че ако тя спечели, "страната ни е свършена".
Говорейки на събитие в Северна Каролина, Тръмп обвини демократите, че са накарали президента Джо Байдън да напусне надпреварата, след като са забелязали, че не може да спечели, и заяви, че те също могат да заменят Харис с "трети кандидат", ако видят, че Тръмп я побеждава.
Тръмп настоя, че американската мечта ще бъде "мъртва" при управлението на Харис и я обвини за "ужасяващата инфлация" и намаляването на реалните доходи.
Тръмп настоя, че ще предотврати нова световна война, ако бъде избран през ноември, и заяви, че Камала Харис и избраният от нея за вицепрезидент губернатор на Минесота Тим Уолц ще въвлекат страната в "Трета световна война".
Тръмп заяви, че "никога не сме били толкова близо" до световна война и предупреди, че "имаме крайно некомпетентни хора" в Белия дом.
Кандидатът за Белия дом също така заклейми Уолц като "клоун" и го удари по главата за това, че не е искал да повика Националната гвардия по време на протестите в Минеаполис през лятото на 2020 г.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:28 Хороскоп за петък, 15 май 2026 г.
- 19:32 Легендарният "Ацтека" пропада, НАСА следи ситуацията
- 19:24 КМГ: Китайски изследователи успешно разработиха газово-твърда батерия
- 19:16 Изписаха от "Пирогов" 23-годишната, пострадала при зверската катастрофа на "Хемус"
- 19:09 Мерц ще посрещне Радев с военни почести в Германия
- 19:01 Унгарският премиер: Приключва извънредното положение, свързано с войната в Украйна
- 18:54 90 души загинаха при буря в най-гъсто населения индийски щат Утар Прадеш
- 18:47 Мадона и Шакира ще пеят в почивката на световния финал