
ЕС и Свят 28.08.2024 09:32 Снимка: ДНЕС+
Повдигнаха нови обвинения срещу Доналд Тръмп
Специалният прокурор Джак Смит внесе нов обвинителен акт срещу бившия президент на САЩ Доналд Тръмп. Те са във връзка с опитите му да осуети резултата от президентските избори през 2020 г. Подобно дело вече е висящо в съд във Вашингтон. В новата версия на документа е взет предвид частичният имунитет на Тръмп срещу наказателно преследване.
В обвинителния акт, цитиран от Си Ен Ен, се казва, че през двата месеца след изборите Доналд Тръмп „е разпространявал лъжи, че резултатът е бил фалшифициран и той е спечелил“. Има общо четири обвинения в опит за незаконно повлияване на резултата от изборите.
Предишната версия на прокуратурата включваше същите обвинения. В новата версия обаче Тръмп е посочен като „кандидат за президент“, а не като президент. Клаузите за това, че бившият президент е обсъждал резултатите от изборите с представители на Министерството на правосъдието, бяха изключени от документа.
Доналд Тръмп, коментирайки преразглеждането на делото, нарече действията на специалния прокурор опит да се отвлече вниманието на избирателите. „Това е просто опит за намеса в изборите и отклоняване на вниманието на американския народ от катастрофите, които Камала Харис докара на страната ни“, написа той в социалната мрежа „Truth“.
Още по темата
![]() |
1 | 2.084 |
![]() |
1 | 2.25873 |
![]() |
10 | 3.86994 |
![]() |
100 | 4.07911 |
![]() |
1 | 1.67208 |
Последни новини
- 09:26 Прокуратурата търси съдействие от "Медицински надзор" за случая с починалата родилка в Русе
- 09:18 Круизният туризъм в Турция отбелязва най-силния си сезон
- 09:09 Имен ден празнуват Адриан и Наталия
- 09:01 3 жертви след катастрофа с хеликоптер на остров Уайт
- 08:54 МВР започва втора вътрешна проверка след инцидента с АТВ в Слънчев бряг
- 08:46 В Плевен започна спешна реконструкция на вътрешен водопровод в промишлената зона
- 08:39 Почина известният фоторепортер Георги Цветков - Гошоре
- 08:31 Слънцето се завръща