ЕС и Свят 18.11.2025 14:27 Снимка: ДНЕС+
Тръмп е готов да подпише санкциите срещу Русия, ако той има последната дума по тях
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е готов да подпише законопроект, затягащ санкциите срещу Русия, ако окончателните решения за това дали да се наложат тези ограничения са негова прерогатива. Това заяви високопоставен служител на Белия дом пред агенция „Ройтерс“, на която се позовават други медии.
„Винаги е било важно за Белия дом и президента пакетът от санкции да съдържа изключение, което гарантира, че окончателното решение за санкциите е на президента. Така че, ако това е включено (в законопроекта), мисля, че президентът би обмислил подписването му“, каза източникът. „Той би го подписал“, повтори служителят на Белия дом, визирайки законопроекта.
„Той сигнализира за това снощи“, припомни служителят, намеквайки, че Тръмп на практика е одобрил тази законодателна инициатива. Служителят на Белия дом също така подчерта, че преговорите между Русия и САЩ за разрешаване на конфликта в Украйна продължават. „Определено все още се занимаваме с това. Просто не е било на преден план в новините, защото се случват толкова много неща“, отбеляза служителят.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.12014 |
GBP
|
1 | 2.2238 |
RON
|
10 | 3.84703 |
TRY
|
100 | 3.98571 |
USD
|
1 | 1.68708 |
Последни новини
- 15:39 С до 13 000 лв. заплата IT секторът остава сред най-привлекателните у нас
- 15:30 Апелативният съд потвърди ареста на четиримата, точили гориво от тръбопровод на "Лукойл"
- 15:21 Тръмп: Пътуващите за Световното по футбол в САЩ да кандидатстват за виза веднага
- 15:13 България на 10-та позиция в руска "класация" на неприятелските правителства
- 15:06 Нов стартъп награждава разработчици на код с мозъчно гниене
- 14:58 Това бокс ли е? Антъни Джошуа срещу ютубъра Пол в шоу за $100 милиона
- 14:51 САЩ станаха най-големият получател на заеми от Китай
- 14:43 Украйна удари енергосистемата на ДНР