Севернокорейски кораб пленен от пиратите
ЕС и Свят 04.02.2010 16:04
Сомалийски пирати са пленили товарния кораб Rim, който плава под фалга на Северна Корея.
Корабът е плавал от Украйна за Индия. Принадлежал на либийската компания White Sea Shipping от Триполи.
Сомалийските пирати са действали край южното крайбрежие на Йемен, а според съобщенията в момента корабът се придвижва към една от базите на територията на Сомалия.
На борда му се намират 17 моряци, предимно граждани на Румъния и Либия.
Информацията, която е налична, показва, че Rim преминал през Суецкия канал на 21 януари.
Заради относително ниската скорост, която поддържа, и ниския борд корабът представлява лесна плячка за пиратите.
Под флага на Северна Корея товарният съд плава от декември 2009 година, като от създаването си до този момент 6 пъти е сменял притежателите си.
По данни на международното бюро по корабоплаване през изминалата година са регистрирани 406 нападения на пирати. От тях близо две трети са дело на сомалийските пирати.
Припомняме, в момента в плен на сомалийските пирати се намират и два кораба, в чийто екипажи има и българи - „Ейшън глори" и "Сейнт Джеймс парк". И двата кораба бяха отвлечени в послединте дни на 2009 година. Общо българските моряци са 14./News.bg
Корабът е плавал от Украйна за Индия. Принадлежал на либийската компания White Sea Shipping от Триполи.
Сомалийските пирати са действали край южното крайбрежие на Йемен, а според съобщенията в момента корабът се придвижва към една от базите на територията на Сомалия.
На борда му се намират 17 моряци, предимно граждани на Румъния и Либия.
Информацията, която е налична, показва, че Rim преминал през Суецкия канал на 21 януари.
Заради относително ниската скорост, която поддържа, и ниския борд корабът представлява лесна плячка за пиратите.
Под флага на Северна Корея товарният съд плава от декември 2009 година, като от създаването си до този момент 6 пъти е сменял притежателите си.
По данни на международното бюро по корабоплаване през изминалата година са регистрирани 406 нападения на пирати. От тях близо две трети са дело на сомалийските пирати.
Припомняме, в момента в плен на сомалийските пирати се намират и два кораба, в чийто екипажи има и българи - „Ейшън глори" и "Сейнт Джеймс парк". И двата кораба бяха отвлечени в послединте дни на 2009 година. Общо българските моряци са 14./News.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)