
ЕС и Свят 23.11.2023 09:34 Снимка: ДНЕС+
Сеул: Северна Корея изстреля балистична ракета и се провали
Южнокорейският комитет на началник-щабовете сподели в изявление, че Северна Корея е изстреляла неуточнена балистична ракета в сряда около 23:05 ч. местно време.
Според южнокорейските военни последното изстрелване изглежда е било неуспешно. Ракетата е изстреляна от района Сунан в Пхенян.
Южнокорейските военни не предоставиха повече подробности, освен че добавиха, че служителите на разузнаването от Сеул и Вашингтон работят заедно, за да анализират последните ракетни изстрелвания.
По-рано Южна Корея реши частично да прекрати междукорейското споразумение, сключено през 2018 г., след като Северна Корея изстреля шпионски сателит.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10033 |
![]() |
1 | 2.25716 |
![]() |
10 | 3.85385 |
![]() |
100 | 4.21711 |
![]() |
1 | 1.71504 |
Последни новини
- 16:24 Политилог: ПП-ДБ се крепят на магия. ДБ има по-голям потенциал да предлага алтернатива
- 16:11 Челен сбълъсък между полицейска кола с друг автомобил на пътя Плевен - Долни Дъбник
- 15:59 Възрастна жена заседна с колата си на жп прелез, спасиха я секунди преди преминаването на влак
- 15:46 Мъж падна от покрив в Струмяни и загина
- 15:33 Заради незаконната миграция Полша удължава граничния контрол с Германия до 4 октомври
- 15:21 Полицията откри близо пет килограма растения канабис в Оряхово
- 15:12 Никола Цолов след надпреварата: Беше забавно, едно от най-силните ми състезания
- 15:01 Маями се ядоса след травмата на Меси, който излезе още в 11-ата минута на мач с мексиканци