ЕС и Свят 17.06.2021 09:23 Снимка: ДНЕС+
Сблъсъци между полиция и леви радикали в Берлин (СНИМКИ)
Полицията в Берлин се сблъска с леви жители заради сграда, която от години е окупирана от радикалите, информира ДПА.
Полицията използва водно оръдие и бронирано превозно средство против безредици на улица "Рига" №94 в източния квартал на града "Фридрихсхайн".
Полицията е потушила пожари и е разчистила барикади, издигнати от жители.
В "Туитър" полицията защити операцията за потушаване на пожарите, като заяви, че силите за спешно реагиране и пожарната са били засипани с камъни, включително от покриви.
Барикадите бяха издигнати от огради, боклуци и бодлива тел, а някои горяха.
Хвърлени са много камъни заедно с фойерверки, като някои са избухнали на улицата, която е била частично закрита от дим. По-късно полицията уточни, че 60 полицаи са ранени.
Сградата е един от последните останали символични проекти на ляворадикалната сцена в Берлин, много от които са станали жертва на джентрификацията на германската столица.
Поддръжници на настаняването без разрешение в сградата написаха онлайн, че улицата е барикадирана и била създадена автономна зона.
Членове на радикалната лява сцена обещаха да се противопоставят яростно на инспекция за пожарна безопасност, която представители на собствениците планират за утре.
Полицията подготви мащабна операция и отцепи района от днес следобед до петък вечерта, като демонстрациите бяха забранени.
Ограничената зона е достъпна само за жителите./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:19 Присъдиха званието "Почетен гражданин на София" на покойния Любен Дилов-син
- 13:11 ИПБ: Държавата плаща милиони за пасивна безопасност, без да е проверила какво купува и монтира
- 13:03 Медицински университет-Варна отбелязва 65 години с нестандартна щафета по вода
- 12:55 МААЕ: Споразумението между САЩ и Иран осигурява достъп до ядрените обекти на Техеран
- 12:47 Аркади Шарков: Около 80% от доплащането в системата на здравеопазването е за лекарства
- 12:39 ПБ: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, скриха сметките в чекмеджетата
- 12:31 ЕК предлага удължаване с още една година на статута на закрила за украинските бежанци в ЕС
- 12:23 Шампионът Карлос Насар също става посланик на туризма ни