ЕС и Свят 30.01.2021 11:20 Снимка: ДНЕС+
Съветът за сигурност на ООН ще обсъди казуса с Навални
Съветът за сигурност на ООН ще обсъди ситуацията с покушението и ареста на руския опозиционер Алексей Навални, предаде AFP с позоваване на дипломатически източници в Ню Йорк. Въпросът ще бъде разгледан на неформално заседание, насрочено за 3 февруари.
Обсъжданията ще преминат при закрити врати. Официалната тема е опитът за отравяне на Навални през август 2020 г.се очаква някои членове на Съвета за сигурност да засегнат и сегашната ситуация с политика.
Неформалният статут на заседанието предполага, че всеки член на Съвета за сигурност може да се изказва и да предлагат теми за обсъждане, а Русия не може да попречи на това.
На 18 януари Съветът на ООН по правата на човека призова руските власти незабавно да освободят Навални, който беше задържан на летище "Шереметиево", минути след като се завърна от Германия. В продължение на пет месеца той се лекуваше от отравяне с бойното вещество "новичок"./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:14 Управляващите са против заплати на медици да се обвързват със средната
- 15:06 Спад на фалитите у нас
- 14:59 Министърът на културата няма контрол върху филма "Да бъдем себе си"
- 14:58 Какво значат новите вълнения в Киев и ще има ли пак "картонен Майдан"
- 14:50 Грузинци се опитаха да прекарат 20 бойни пистолета през "Капитан Андреево"
- 14:43 Георги Татарски е новият изпълнителен директор на „Булгаргаз“
- 14:35 Инспекцията по труда откри 96 000 нарушения за първите шест месеца на 2026 г.
- 14:27 Йотова за Киевската декларация: Това е консенсусен документ, няма подписване и гласуване