ЕС и Свят 23.06.2024 15:06 Снимка: ДНЕС+
САЩ отричат за удар срещу "Дуайт Айзенхауер" в Червено море
Твърдението на йеменските бунтовници хуси от събота, че нейните сили са атакували американския самолетоносач "Дуайт Айзенхауер" в Червено море, е невярно. Това съобщава "Ройтерс", като цитира свои източници сред американските служители.
"Това е невярно", каза един от служителите, пожелал анонимност.
Припомняме, че подкрепяните от Иран хуси заявиха, че нейните сили са атакували "Айзенхауер" в Червено море и операцията е постигнала целите си успешно, без да дава повече подробности. Групировката също така каза, че е атакувала търговски кораб, Transworld Navigator, в Арабско море. Не се казва кога са извършени атаките.
В изявление на хутите се казва, че Transworld Navigator е получил директно попадение от ракета.
"Айзенхауер" за кратко ще се премести в Средиземно море.
"Ударната група на самолетоносачите "Айзенхауер" защити кораби, преминаващи през Червено море, Баб-ел-Мандеб и Аденския залив, спаси невинни моряци от незаконните атаки на подкрепяните от Иран хуси и помогна за възпирането на по-нататъшна агресия", каза Пентагонът в изявление.
Пентагонът обяви, че американският самолетоносач "Теодор Рузвелт" ще последва Айзенхауер, насочвайки се към водите на Близкия изток, след като завърши учение в Тихия океан.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10146 |
GBP
|
1 | 2.22001 |
RON
|
10 | 3.84605 |
TRY
|
100 | 4.04334 |
USD
|
1 | 1.70191 |
Последни новини
- 21:26 Хороскоп за четвъртък, 6 ноември 2025 г.
- 19:37 Висящото чудо на Китай: Манастир в небето
- 19:30 Повдигнаха обвинение на мъжа, ударил кмета на с. Дъскот
- 19:22 Шефът на Профилигата се извини на Илиан Илиев
- 19:15 Крисия призна за Никола Цолов и заяви: Много съм горда с него
- 19:07 Русия към украинските войници в Покровск и Купянск: Предайте се, за да оцелеете
- 18:58 Андре Рийо обявява втори концерт в София – на 3 февруари 2026 година
- 18:50 Мечките в парка в Белица се готвят за зимен сън, поемат до 20 кг храна на ден