ЕС и Свят 21.08.2025 15:38 Снимка: ДНЕС+
Салвини гневен към Макрон: Сложи си каска, жилетка, вземи пушка и тръгвай за Украйна
Италианският вицепремиер Матео Салвини остро разкритикува френския президент Еманюел Макрон, който подкрепя изпращането на европейски войски в Украйна, съобщава агенция Nova.
По време на посещението си в Милано, Салвини беше помолен от журналисти да коментира предложението на френския президент Еманюел Макрон за изпращане на европейски войски в Украйна.
„Сложи си каска, жилетка, вземи пушка и тръгвай за Украйна“, отговори той.
Позовавайки се на преговорите между САЩ и Русия за прекратяване на войната, Салвини изрази мнение, че президентът на САЩ Доналд Тръмп „с методите си, които понякога могат да изглеждат груби и неконвенционални, е успял там, където всички останали са се провалили: той успя да върне Путин и Зеленски на една и съща вълна, нещо, което не се е случвало от години“.
„Тогава ще трябва да решат как да решат този въпрос, но европейските армии, европейските въоръжения, общите европейски дългове за закупуване на ракети или различни „макронационалистически“ съюзи със сигурност са остарели”, каза още италианският вицепремиер.
Той апелира да не се пречи на онези, които работят за постигане на мир.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:56 The Economist: Иран с 2 пъти повече приходи от петрол, отколкото преди конфликта
- 13:48 ЕК с призив за ограничаване потреблението на петрол и природен газ в Съюза
- 13:43 Проф. Павлова: 2,5 млн. българи с хронични заболявания – тревожни данни
- 13:40 Хиляди военни от американската армия пристигат в Близкия изток
- 13:32 Цените на бензина в САЩ достигнаха 4 долара за галон за първи път от 2022 г насам
- 13:23 Днес православието почита Св Ипатий Гангърски, изцелявал недъзи
- 13:15 САЩ и Израел похарчиха милиарди, но Иран не е обезоръжен
- 13:08 Кандев: Служители на МВР иззеха над 10 000 евро и арестуваха мъж за купуване на гласове