ЕС и Свят 17.10.2021 15:52 Снимка: ДНЕС+
Руснаци продължават да се тровят с метилов алкохол
18 души са починали в Свердловска област след употреба на метилов алкохол, 16 от тях са от областния център Екатеринбург.
За масово натравяне в руската Оренбургска област беше съобщено още на 7 октомври. Жертвите на тази първа вълна стигнаха 34, като над 63 бяха сериозно пострадали. Здравните власти в областта призоваха местните жители да се въздържат от употреба на какъвто и да е алкохол, независимо кога са се сдобили с него. Оттогава броят на жертвите непрекъснато расте.
В Свердловска област е образувано разследване, според което в периода от 7 до 14 октомври на територията Чкаловския район, Екатеринбург няколко лица са произвели спиртна течност, която представлява риск за живота и здравето на потребяващите я.
По данни на регионалното управление на МВР са задържани двама заподозрени. Агенциите цитират годините им на раждане - 1978 и 1967 г. Органите на реда проверяват възможните места на производство на метиловия алкохол и пътя му на разпространение.
По предварителни данни всички пострадали са закупили алкохола на открит пазар. А алкохолът се е продавал наливно.
Нелегално произведеният и предлаган по пазари алкохол е значително по-евтин от легалния в Русия.
Припомняме, на 17 декември 123-ма души се отровиха с концентрат лосион за вана "Бояришник", съдържащ метилов алкохол. Кризата завърши с близо 80 жертви./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 00:06 Хороскоп за понеделник, 6 юли 2026 г.
- 19:32 Холанд си купи каубойска шапка и закачлива тениска в Далас
- 19:20 97-годишен води молитва за погребението на Али Хаменей, аятоласи на 101 и 99 г. служат в градове
- 19:10 Берлин обвини "Алтернатива за Германия" за връзки с Москва
- 18:58 Узбекистанският съдия на Парагвай-Франция получи най-ниската оценка в историята
- 18:47 56 288 служители по сигурността на терен за срещата на върха на НАТО в Анкара
- 18:36 Теменужка Петкова: Вече е нарушен Законът за публичните финанси за 3% дефицит
- 18:25 Проф. Христо Кожухаров: Младите имат проблема на многото избори – той ги обърква и води до хаос