ЕС и Свят 06.09.2023 16:14 Снимка: ДНЕС+
Руски удари в района на украинското дунавско пристанище Измаил
Един човек е загинал при руски безпилотни и ракетни удари по Киев и Одеска област, включително по район на дунавското пристанище Измаил, съобщиха рано тази сутрин украинските власти, цитирани от ДПА.
Олег Кипер, губернаторът на южната Одеска област, каза, че е загинал селскостопански работник, предаде БТА.
Няма нанесени значителни щети по пристанището и инфраструктурата в Измаил, който се намира на отсрещния бряг на Дунав на границата с натовската членка Румъния и придоби ключово значение за износа на украинско зърно към международните пазари през Черно море.
В Киев властите съобщиха, че предприятие в покрайнините на столицата се е подпалило от паднали ракетни отломки. Пламъците са потушени тази сутрин, съобщи киевската служба за гражданска защита.
Украинските военновъздушни сили заявиха, че руските войски са изстреляли от въздуха седем крилати ракети и зенитна ракета за комплекс С-300, преработена за поразяване на наземни цели. По данни на ВВС на Киев противовъздушната отбрана е успяла да свали всички ракети.
От 25-те изстреляни дрона унищожените са 15, добавиха украинските военни.
Русия води от повече от 18 месеца непредизвикана война срещу Украйна. Среднощните безпилотни и ракетни нападения станаха част от тактиката на Москва от миналата година, отбелязва ДПА.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 16:44 Ciel Dubai Marina - най-високият хотел в света, който отвори врати тази година
- 16:34 Те не приличат на хора: Фигурите от Убайд продължават да ни озадачават
- 16:22 "Радикална секта" се събра в Санкт-Петербург да се моли за Зеленски, 70 арестувани (видео)
- 16:11 Оплешивяването - драма, част от живота или... бизнес за милиарди
- 15:58 Терзиев: Достъпът до Витоша не е привилегия, а право
- 15:47 Снеговалежи блокираха над 1600 полета в САЩ
- 15:37 Редкоземните елементи – суровините на бъдещето и новата глобална игра между Китай, САЩ и ЕС
- 15:24 Почетоха паметта на загиналите преди 22 години при атентата в българската база в Кербала