
ЕС и Свят 06.05.2024 12:49 Снимка: ДНЕС+
Русия сломява енергийната инфраструктура на Сумска област
Тази нощ военновъздушните сили на Украйна са свалили 12 от 13 дрона, които руската армия е изстреляла.
Всички дронове са били пуснати по обекти в Сумска област.
На този етап не се дава информация къде е попаднал дрона, който не е бил прехванат от украинците.
От градската военна администрация съобщиха, че ударът е бил насочен по енергийната инфраструктура на областта. В резултат без електроснабдяване са останали населени места в Сумския, Роменския и Ахтирския регион.
Това е втори поред такъв удар на руската армия, след като вчера през деня в много от регионите на Сумска област минаха на авариен режим за електро- и водоснабдяване.
Информация за пострадали на този етап не се дава.
Както се отбелязва в сутрешната сводка на Генералния щаб на ВСУ за изминалото едно денонощие руската армия е извършила 125 атаки и 120 авиационни удари. Само в направлението на Бахмут и Авдеевка украинците са отблъснали повече от 30 атаки.
Информацията съвпада с очакваното от самите украинци и потвърдено като подготовка настъпление на руската армия в Североизточна Украйна и по-точно районите на Харков и Суми. В последните седмици Русия усилено атакува двете области, като самият град Харков е под ежедневен обстрел.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09336 |
![]() |
1 | 2.29208 |
![]() |
10 | 3.92879 |
![]() |
100 | 4.47071 |
![]() |
1 | 1.72426 |
Последни новини
- 22:54 Виктор Орбан: Приемането на Украйна в Европейския съюз е грешна и разрушителна политика
- 21:29 Хороскоп за събота, 3 май 2025 г.
- 19:45 Запрянов в Граф Игнатиево за F-16: Един дребен технически проблем се превърна в политически
- 19:23 Загуба на територия срещу мир с Москва! Твърде болезнена перспектива за украинците
- 19:16 Тръмп обяви, че ще отнеме на Харвардския университет статута му на освободен от данъци
- 19:08 След спада на изборите: Стармър защити "трудните решения“ на правителството си
- 19:00 ЦРУ набира шпиони от Китай и Северна Корея (Видео)
- 18:52 Москва гневна на Тръмп заради Деня на победата: Време е за историческа грамотност в Белия дом