ЕС и Свят 02.12.2025 10:47 Снимка: ДНЕС+
Русия: Превзехме Покровск и Волчанск
Засега Украйна не е коментирала този въпрос
Военни командири докладваха вчера на руския президент Владимир Путин, че руските сили са превзели фронтовите украински градове Покровск и Вовчанск, и че напредват по други направления в Украйна, предаде Ройтерс, цитирани от БТА.
Засега Украйна не е коментирала този въпрос.
Покровск, който е логистичен хъб в Донецка област, в продължение на месеци беше подложен на офанзива от страна на руските сили.
Герасимов заяви пред Путин, че руските сили са решени да превземат целия Донбас - регион, който се състои от украинските Донецка и Луганска област.
Руският президент Владимир Путин каза в неделя, че превземането на Покровск ще даде възможност на руските сили да продължат с офанзивата си в Украйна.
"Това е важно направление. Всички разбираме колко важно. То ще гарантира решения за постигането на целите, които първоначално си поставихме в началото на специалната военна операция", заяви Путин.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:09 Мощна снежна буря блокира Ню Йорк - кметът забрани придвижването
- 09:01 Възможно ли е международни експерти да се включат в разследването на случая "Петрохан"?
- 08:54 Доц. Милен Иванов: При всяко служебно правителство започва войната за главния секретар на МВР
- 08:46 Генерал Бен Ходжис: Тръмп иска мир в Украйна до юни, за да сключи важни бизнес сделки с Москва
- 08:38 "Надпартийно": Кабинетът смени всички 28 областни управител, новоназначените са от ПП-ДБ
- 08:31 Словакия спира доставките на ток за Украйна, ако не бъде пуснат нефтопроводът "Дружба"
- 00:37 Хороскоп за вторник, 24 февруари 2026 г.
- 19:34 Специалисти от ВМС продължават работата си по обследване на потъналия в Черно море риболовен кораб