ЕС и Свят 15.12.2025 14:38 Снимка: ДНЕС+
Русия излиза от дипломатическа изолация: САЩ ѝ отвориха пътя към Г-20
Делегацията на Москва се води от специалния представител на президента на РФ Светлана Лукаш
Руска делегация пристигна във Вашингтон за първото заседание на специалните представители на страните от Г-20 под председателството на САЩ след продължителна дипломатическа изолация. Това съобщава РБК-Украйна, като се позовава на руските медии, информира "Фокус".
Към момента е известно, че руската делегация се оглавява от специалния представител на президента на РФ за Г-8 и Г-20 Светлана Лукаш, а в състава на делегацията са включени представители на Външното министерство, Министерството на финансите и администрацията на президента.
Първите заседания на финансовите представители на държавите-членки ще се състоят на 15-16 декември, а участието на Москва във форума демонстрира готовността на САЩ да включат Русия в обсъждането на ключови икономически и геополитически въпроси в света, като същевременно контролира дневния ред.
Съгласно плановете на САЩ за 2026 г., Г-20 под тяхно председателство ще се фокусира върху дерегулирането на икономиката, формирането на надеждни и достъпни вериги за доставка на енергийни ресурси, както и въвеждането на нови технологии.
Очаква се, че такива стъпки ще допринесат за укрепване на глобалната стабилност и сигурност, както и ще отворят възможности за по-прозрачен международен диалог.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:24 КЗК проверява цените на храните и напитките на летището в София
- 18:17 Древен град на маите е открит непокътнат в джунглата на Мексико (видео)
- 18:09 Европа плаща с дъщерите си за експеримента на мултикултурализма и „разнообразието“
- 18:02 ЕС е готов да предостави помощ на Венецуела след земетресенията
- 17:55 Туск към поляците и украинците: Нужно е зачитане на историческата "истина и взаимно уважение"
- 17:47 ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за завишени цени
- 17:42 Николай Василев:Този бюджет си е свинщина
- 17:39 Иззеха 240 кг говежда лой без документи на ГКПП "Капитан Андреево"