ЕС и Свят 13.02.2023 19:14 Снимка: ДНЕС+
Рамзан Кадиров: Русия ще постигне целите си в Украйна до края на 2023 г.
Рамзан Кадиров, лидер на руската Чеченска република, заяви в излъчено днес интервю, че Русия ще постигне целите си в Украйна до края на годината и би било грешка да се преговаря с украинския президент Володимир Зеленски, предаде Ройтерс.
Силите на Кадиров играят важна роля във войната в Украйна и той установи неформален съюз с видния ръководител на "Вагнер" Евгений Пригожин и други твърдолинейни националисти, които подкрепят войната, отбелязва агенцията.
В интервю, излъчено по основния канал на държавната телевизия, "Россия-1", той заяви, че Русия има достатъчно сили да превземе украинската столица Киев (от която беше отблъсната в началото на войната) и че тя трябва да превземе втория по големина град в Украйна - Харков и основното пристанище – Одеса, предаде БТА.
"Смятам, че до края на годината ние ще изпълним 100% задачата, която днес ни е поставена", каза Кадиров. В интервюто си пред водещата Олга Скабеева чеченския лидер каза още, че според него би било погрешно да се преговаря със Зеленски.
Кадиров е бивш чеченски сепаратистки боец, който в края на 90-те години на миналия век взе страната на проруската администрация в кавказкия регион, припомня Ройтерс. Неговият баща беше убит от подкрепящи независимостта бойци през 2004 г. и руският президент Владимир Путин лично го назначи за лидер на Чечения през 2007 г.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:22 Разследват картел при доставка на храна за детски градини, училища и социални домове
- 15:15 Костадинов: Радев е обещал на Турция магистрала "Черно море", и пренос на ток
- 15:07 Предназначен за туристите: Хванаха 53 кг райски газ в Бургас
- 15:01 Песков: НАТО дава ново въоръжение за Киев, но това няма да попречи на целите ни в СВО
- 14:58 Екипът на БОК боядисва сам помещенията в централата
- 14:50 Петте най-бързо развиващи се икономики в Европа през следващите пет години
- 14:42 Питбули обезобразиха жена от домашния патронаж в Самоков, стопанинът е избягал
- 14:34 Член на УС на БТС: Майката на Ивайло Калушев отказа да продаде хижа "Петрохан"