Путин се обяви за най-строги мерки в борбата с корупцията

ЕС и Свят 11.03.2008 16:35

Президентът на Русия Владимир Путин се обяви за най-строги мерки в борбата с корупцията.

На среща на Путин и избрания за президент Дмитрий Медведев с ръководството на Държавната Дума председателят на парламентарната група на Комунистическата партия Генадий Зюганов заяви, че нивото на корупция в Русия надвишава допустимите норми и всички лостове трябва да бъдат задействани в борбата с нея.

“За да си построиш жилище от 100 кв.м., трябва 24 часа да тичаш за справки и навсякъде да даваш пари на ръка”, се оплака Зюганов. Путин се съгласи с него. “Една от главните насоки в решаването на жилищния въпрос е усъвършенстването на поземлените отношения. Тук Генадий Зюганов е прав, трябва да помислим за това”, каза Путин. “Би било добре тази “ръка” да се отсича, както е било през Средновековието”, каза още той.

След като Зюганов изрази съмнение, Путин отбеляза: “Трябва само да се започне и “ръката” веднага ще престане да се протяга за рушвет”./ГазетаРу-БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355