Путин съжалява за неуместно изпусната фраза
ЕС и Свят 16.07.2011 13:14
Премиерът на Русия Владимир Путин призна колко много го е било яд за знаменитата му фраза, че участниците в незаконните въоръжени формирования, както официално Москва нарича сепаратистите в Северен Кавказ, трябва да бъдат "натикани в клозетните ями".
Както предаде агенция Интерфакс, за голямото си притеснение Путин разказал на среща с работници от Магнитогорския металургичен комбинат, Челябинска област на Русия. Спомняте си, че изтърсих нещо по повод давене еди - къде си. Бях на посещение, върнах се в Питер и бях много разстроен. Един приятел ме запита: Защо си толкова унил? А аз му отговорих: Изтърсих нещо, очевидно не на място. Неприятно е. Не трябва да падам на това равнище, да дрънкам разни приказки, добавил премиерът.
За злополучното си изказване Путин си спомнил по повод въпрос на работници за най-сложните ситуации, в които е попадал през кариерата си. Оригиналната фраза на Путин, произнесена през 1999 г. във връзка с бомбардировката на Грозни бе: Руските самолети нанасят и ще нанасят удари изключително по базите на терористите и това ще продължава, където и да се намират терористите. Ще ги преследваме навсякъде. Ако са на летището – на летището. Ще ме извините, значи, но ако ги пипнем в тоалетната – ще ги натикаме в клозетната яма в крайна сметка."
На срещата с работниците Путин признал, че тогава, през 1999 г., в началото на втората чеченска война смятал, че с кариерата му е свършено. През 1999 г., бе очевидно, че обществото не поддържа никаква война. Но също така бе ясно, поне за мен във всеки случай, че ако не започнем да действаме последователно и твърдо, може да доведем страната до разпадане. Бях изправен пред избор, изтъкнал Путин. /БГНЕС
Както предаде агенция Интерфакс, за голямото си притеснение Путин разказал на среща с работници от Магнитогорския металургичен комбинат, Челябинска област на Русия. Спомняте си, че изтърсих нещо по повод давене еди - къде си. Бях на посещение, върнах се в Питер и бях много разстроен. Един приятел ме запита: Защо си толкова унил? А аз му отговорих: Изтърсих нещо, очевидно не на място. Неприятно е. Не трябва да падам на това равнище, да дрънкам разни приказки, добавил премиерът.
За злополучното си изказване Путин си спомнил по повод въпрос на работници за най-сложните ситуации, в които е попадал през кариерата си. Оригиналната фраза на Путин, произнесена през 1999 г. във връзка с бомбардировката на Грозни бе: Руските самолети нанасят и ще нанасят удари изключително по базите на терористите и това ще продължава, където и да се намират терористите. Ще ги преследваме навсякъде. Ако са на летището – на летището. Ще ме извините, значи, но ако ги пипнем в тоалетната – ще ги натикаме в клозетната яма в крайна сметка."
На срещата с работниците Путин признал, че тогава, през 1999 г., в началото на втората чеченска война смятал, че с кариерата му е свършено. През 1999 г., бе очевидно, че обществото не поддържа никаква война. Но също така бе ясно, поне за мен във всеки случай, че ако не започнем да действаме последователно и твърдо, може да доведем страната до разпадане. Бях изправен пред избор, изтъкнал Путин. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)