Путин: Русия унищожи последните си химически оръжия, дано послужим за пример
ЕС и Свят 27.09.2017 17:34
Русия разчита, че САЩ ще изпълнят ангажимента си за унищожаване на запасите от химически оръжия, срокът за което вече бе отлаган три пъти. Това заяви държавният глава Владимир Путин в рамките на телевизионна връзка с населеното място Кизмер, в района Удмуртия, където бе ликвидиран последният химически боеприпас от руските запаси, предава TACC.
„Разчитам, че усилията на Русия за унищожаване на химически оръжия ще послужи като пример и за други държави“, подчерта Путин, допълвайки, че най-големите химически арсенали притежават Руската федерация и САЩ, предаде "Фокус".
Но САЩ – по думите на руския президент, „за съжаление не изпълняват своите задължения по сроковете за унищожаване на химическите оръжия – вече три пъти той бе удължаван, включително и под претекст липсата на достатъчно средства, което, честно казано, звучи някак странно“.
„Разчитам, че усилията на Русия за унищожаване на химически оръжия ще послужи като пример и за други държави“, подчерта Путин, допълвайки, че най-големите химически арсенали притежават Руската федерация и САЩ, предаде "Фокус".
Но САЩ – по думите на руския президент, „за съжаление не изпълняват своите задължения по сроковете за унищожаване на химическите оръжия – вече три пъти той бе удължаван, включително и под претекст липсата на достатъчно средства, което, честно казано, звучи някак странно“.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:55 Лидерът на СДС Румен Христов призова ГЕРБ, "ПП" и "ДБ" да издигнат общ кандидат
- 11:47 Започва проверка заради влошеното качество на водите на Офицерския плаж
- 11:40 Комплекс за социални услуги - ЦСРИ към Фондация „Владиславово“
- 11:39 Случай на Ку-треска във Варна
- 11:31 Петролът поевтиня след края на преговорите между САЩ и Иран в Швейцария
- 11:24 Потвърдените случаи на ебола в Конго са вече над 1000
- 11:16 Повечето британци са разочаровани от Брекзит
- 11:08 Сметната палата: Глобите и жертвите растат, а над 523 млн. лв. стоят във Фонда за пътна безопасност