
ЕС и Свят 13.06.2025 22:21 Снимка: ДНЕС+
Путин разговаря с Нетаняху, предложи да посредничи с Иран
Пред Нетаняху Путин „се обяви готов да играе ролята на посредник, за да се избегне ново ескалиране на напрежението“, като предупреди за „риска от катастрофални последствия за целия регион“
Руският президент Владимир Путин проведе отделни телефонни разговори с иранския си колега Масуд Пезешкиан и израелския премиер Бенямин Нетаняху, съобщи Кремъл след многобройните израелски удари в Иран.
Кремъл определи тези действия като „опасна ескалация“, предаде АФП.
„Владимир Путин подчерта, че Русия осъжда действията на Израел, които представляват нарушение на Устава на ООН и международното право“, се посочва в изявление на руското президентство, публикувано след двата разговора.
Пред Нетаняху Путин „се обяви готов да играе ролята на посредник, за да се избегне ново ескалиране на напрежението“, като предупреди за „риска от катастрофални последствия за целия регион“.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08979 |
![]() |
1 | 2.29962 |
![]() |
10 | 3.88601 |
![]() |
100 | 4.30824 |
![]() |
1 | 1.69895 |
Последни новини
- 14:56 Барселона разкарва четирима ненужни играчи
- 14:43 Израел се закани „да изгори“ Техеран
- 14:31 Повдигнаха обвинение на момичето, наръгало с нож трима мъже в Слънчев бряг
- 14:19 Безредиците в Северна Ирландия продължават
- 14:06 Премиерът Желязков: 10 българи са заявили желание да напуснат Израел
- 13:54 Жестокост: Мъж върза кучето си с въже за колата, било мръсно
- 13:42 Папата призова Израел и Иран към разум
- 13:31 Външният министър Георгиев: Европа трябва значително да увеличи своята отбранителна готовност