ЕС и Свят 09.03.2026 09:14 Снимка: ДНЕС+
Производството на петрол в Ирак се срива заради блокадата на Ормузкия проток
Производството на петрол в Ирак от основните южни нефтени находища е спаднало със 70 на сто до едва 1,3 милиона барела на ден, тъй като страната не може да изнася петрол през Ормузкия проток заради войната в Иран, съобщиха три източника от индустрията, цитирани от Ройтерс.
Преди войната производството от находищата възлизаше на около 4,3 милиона барела на ден, отбелязва БТА.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:01 Вратарят-чудотворец: В Кюрасао трябва да започват работа по моя статуя!
- 10:53 Силни критики към шефа на ФИФА Джани Инфантино заради присъствието му на Мондиал 2026
- 10:46 Кремъл повтори: Русия очаква победа, никой не може да ни победи
- 10:38 След стрелбата на плаж „Кабакум“ край Варна: Разследването продължава
- 10:31 Кабо Верде продължава да пише своята приказка, този път спря наивните уругвайци
- 10:24 Сблъсъци с полицията и изгорени американски знамена след президентските избори в Колумбия
- 10:16 Египет записа първа победа на световно първенство
- 10:10 Техеран: Имаме споразумение за Ормузкия проток