ЕС и Свят 06.08.2022 09:16 Снимка: ДНЕС+
Производителят на Snickers с извинение към Китай заради реклама
Компанията Mars Wrigley - производител на шоколадовите десерти Snickers, се извини, че е разпространила реклама на своите продукти, обидна за китайските потребители.
По-конкретно в рекламата се посочва, че новият Snickers ще се предлага само в "страните" Южна Корея, Малайзия и Тайван. Именно посочването на Тайван за държава разгневило китайските потребители, които дали израз на своето възмущение в социалните мрежи.
Видеоклиповете и снимките от рекламата, популяризиращи лимитираната серия Snickers bar, която е само за трите "страни", направиха фурор на китайската платформа Weibo.
В резултат от реакцията от Mars Wrigley публикуваха в акаунта си в Snickers China Weibo извинение и посочиха, че са променили съдържанието на рекламата.
CHF
|
1 | 2.10033 |
GBP
|
1 | 2.21976 |
RON
|
10 | 3.8459 |
TRY
|
100 | 4.00779 |
USD
|
1 | 1.69175 |
Последни новини
- 08:54 Орбан каза на Тръмп, че Украйна не може да победи Русия на бойното поле
- 08:44 Турция издаде заповед за арест на Бенямин Нетаняху по обвинения в геноцид
- 08:35 Желязков: Задача на всяко държавно управление е да изгражда авторитета на българския воин
- 08:25 Архангел Михаил начело на небесното войнство на Бога
- 19:30 CNN: Китай бързо разширява производството на ракети, докато САЩ се борят с проблеми с доставките
- 19:23 Легендата Де Роси отново е треньор в Серия "А"
- 19:15 Бургас стартира курс за екскурзоводи с 15 участници
- 19:07 Производители от Пловдив, Варна и Сливен отличени в конкурса „Най-добра българска фирма на годината“