Проди пожела на Полша да подобри отношенията си с Москва и Брюксел

ЕС и Свят 07.12.2007 14:32

Италианският премиер Романо Проди подчерта след среща с полския си колега Доналд Туск, че „подобряване на отношенията между Варшава и Москва и между Брюксел и Москва е в интерес на цялото население на Европа“.

Италия и Полша ще работят заедно за създаването на „обща външна политика на ЕС и дълготрайни връзки с Москва“, подчерта още Проди. Той заяви също така, че двете страни желаят „бърза ратификация“ на Договора за реформа на ЕС и обяви провеждането на „редовни годишни срещи“ между двете правителства.

Полският премиер подчерта, от своя страна, че „няма никакви различия“ с италианския премиер и обеща да работи за подобряване на отношенията с Русия, които бяха напълно замразени при управлението на братята Качински. След срещата с Проди Туск беше приет от папа Бенедикт XVI. /АФП - БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355