ЕС и Свят 02.02.2024 09:52 Снимка: ДНЕС+
Продължава издирването на мъжа, нападнал с киселина 12 човека в Лондон - (ВИДЕО)
Продължава издирването на мъжа, който хвърли разяждащо вещество по 12 души в Лондон. Сред пострадалите са майка с две дъщери на три и осем години, както и петима полицаи, които са били извикани на помощ. Полицията разпространи шокираща снимка на извършителя от камера на магазин, за да могат хората да съдействат за залавянето му.
Предполага се, че извършителят и жертвите са се познавали. Мъжът първо е взел по-малкото дете и го е качил в колата си. В този момент жената и по-голямата дъщеря са се опитали да го спрат и тогава той ги е залял с течността. После е извадил момиченцето от колата и го е хвърлил на земята. В този момент на помощ са се притекли непознати, които също са пострадали.
Органите на реда уточниха, че става въпрос за човек, който е дошъл нелегално в страната. През 2016 г. 3 пъти е подавал молба за бежански статут. Първите 2 са отказани заради сексуално престъпление, за което е получил условна присъда и е полагал обществено полезен труд. В крайна сметка той получил статут за убежище, след като е заявил, че се е обърнал към християнската вяра и свещеник е доказал това. Мъжът твърди, че е от Афганистан.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:44 Путин към Зеленски: Писмото съдържа агресия! Няма смисъл от среща, за да преливаме от пусто в празно
- 11:34 Трима са загиналите, 25 ранените при катастрофа след автогонка на "Челопешко шосе"
- 11:22 Обвиниха израелския посланик във Франция в намеса на президентските избори
- 11:11 Министър Петрова се натъкнала на тежко наследство и притеснителни практики в енергетиката
- 11:01 Мерц: ЕС ще започне постепенен процес на интеграция на Западните Балкани
- 10:52 Форбс: Тейлър Суифт е най-богатият музикален изпълнител в историята
- 10:42 Единственият боен кораб с ядрен двигател е оптимизиран за защита на руската Арктика
- 10:31 Гълъб Донев: Пари в държавата няма