ЕС и Свят 10.03.2021 14:52 Снимка: ДНЕС+
Полша с най-много заразени с COVID-19 от пика през ноември
Полша регистрира 17 260 нови случая на коронавирус, което е най-високото ниво от ноември 2020 г., когато бе пикът на епидемията в страната, показват данните на Министерството на здравеопазването.
Още 398 души са починали, с които станаха общо 46 000.
През януари и февруари имаше около 200 000 активни случая на коронавирус, а сега са над 270 000.
Близо 18 400 пациенти с коронавирус са лекувани в болници, от които 1900 са на изкуствена вентилация.
Маските са задължителни в цялата страна. Ресторантите и баровете доставят само храна и напитки за вкъщи. Повечето ученици и студенти учат дистанционно.
Някои ограничения са премахнати: кината, галериите и плувните басейни работят при ограничени капацитет, има изключение само за два северни региона, които регистрират най-много случаи на коронавирус.
Говорител на Министерството на здравеопазването не изключи връщане на блокадата в някои райони на страната.
През миналата седмица са поставяни по 85 000 ваксини дневно. До момента Полша е поставила над 4 милиона дози. Повече от 1,4 милиона души са получили и двете дози./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:50 Хороскоп за петък, 26 юни 2026 г.
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси