ЕС и Свят 10.04.2021 16:12 Снимка: ДНЕС+
Полицаи извозиха пациенти от румънска болница, определена за лечение от COVID-19
Решението на румънските власти да преоборудват столичната ортопедична болница "Фоишор" в болница за пациенти с COVID-19 предизвика протести в нощта срещу събота в Букурещ, съобщиха агенциите Agerpres и ТАСС.
Решението бе прието от Здравното министерство и департамента по извънредните ситуации на МВР-Румъния заради недостига на легла в интензивните отделения на столичните болници.
Във "Фоишоре" имаше 105 пациенти. За 13 бе решено да бъдат преместени в други болници. 92-ма пациенти, които бяха оперирани или очакваха операция, бяха изписани. Болницата разполага с 20 легла за интензивна терапия и още 90 легла са снабдени с кислород.
По време на изпълнение на това решение в болницата и около нея възникна хаос. Редица пациенти и техни роднини започнаха протест. Заради това около болницата се появиха участници на акцията срещу въведени от властта ограничителни мерки заради COVID-19, които ожесточено критикуваха решението на властта и се опитваха да блокират изписването на пациенти, отбеляза Agerpres.
Дошлите подразделения на полицията и жандармерията отцепиха района и евакуираха пациентите с линейки./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:23 Лекар: Заболеваемостта от рак на дебелото черво сред хората под 50-годишна възраст у нас нараства
- 11:15 Проф. Христова: Няма риск от разпространение на ебола в Европа след първия случай във Франция
- 11:07 Цените на винетките скачат с 30% от 1 август, годишната за автомобил става 64,50 евро
- 10:59 Закриват на комисията по досиетата
- 10:51 Христо Гаджев положи клетва като депутат
- 10:43 В тежко състояние остава жената, пострадала при катастрофата на АМ „Тракия“
- 10:35 Земетресение от 6,9 по Рихтер разтърси и Япония
- 10:28 Експерти към управляващите: Скъсайте този бюджет! Пишете нов