Похитителят на самолета, който поиска курс към Сочи, бил пиян

ЕС и Свят 07.02.2014 23:36

Мъжът, опитал се да отвлече самолет към Сочи, е бил в нетрезво състояние, съобщиха от Службата за безопасност на Украйна. "Мъжът е бил пиян и се опитал да влезе в пилотската кабина. Екипажът успял да го успокои.
Там почерпилият се пасажер бил предаден на полицията.

Както БЛИЦ съобщи, украинецът е поискал самолетът да бъде отклонен към Сочи, където се провеждат Зимните олимпийски игри, заплашвайки, че има бомба на борда на самолета. Според турски медии мъжът е носел детонатор и се опитал да влезе в пилотската кабина. Турските военно-въздушни сили принудиха авионът да кацне.

Посолството на Украйна в Турция поддържа постоянен контакт с турските органи на реда. На летището е консулът на Украйна в Истанбул, който заедно с представителите на турските власти, проверява гражданството на заподозрения и всички обстоятелства около инцидента, пише в съобщение на украинското външно министерство.

Както БЛИЦ съобщи, заради опита за похищение на летателния апарат, в България тази вечер се проведе заседание на МВР, свикано от вътрешния министър Цветлин Йовчев./БЛИЦ

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355