Питат Тръмп дали иска негови адвокати да следят процедурата по импийчмънт

ЕС и Свят 30.11.2019 15:34

Конгресменът демократ Джеролд Надлър, председател на юридическата комисия на Камарата на представителите на САЩ, призова президента Доналд Тръмп да съобщи дали ще изпрати свои адвокати, които да участват в процедурата по импийчмънт, водена пред комисията, предаде Асошиейтед прес.

Освен това вчера Надлър поиска от републиканските конгресмени, членове на комисията, да съобщят кои свидетели планират да призоват, предава БТА.

Председателят на Юридическата комисия изпрати писмата в момент, когато процедурата по импийчмънт навлиза в нова фаза. Следващата седмица предстои заседание, на което ще се разглежда дали действията на Тръмп може да бъдат достатъчно основание за импийчмънт.

Надлър даде на Тръмп и републиканците от ръководената от него комисия срок до края на следващата седмица срок да представят отговорите си.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355