
ЕС и Свят 26.09.2021 16:35 Снимка: ДНЕС+
Партита и сбивания след отмяната на Ковид мерките в Норвегия
Жителите на Норвегия отбелязаха отмяната на ограниченията заради Ковид с няколко партита този уикенд. Нощните клубове и заведенията бяха пълни с хора, а атмосферата на много места бе приповдигната, предаде ДПА.
В град Тронхайм на няколко човека бе оказана медицинска помощ, след като припаднаха на дълги опашки. В няколко града обаче имаше информации за сбивания, ранени и арестувани, съобщи днес обществената телевизия Ен Ер Ка.
"Имаше няколко нарушения на обществения ред, изблици на насилие и сбивания", каза Руне Хекелстранд от полицията в Осло.
Няколко души са били арестувани за притежание на оръжие, а някои са били тежко ранени, каза служителят.
В град Тьонсберг, южно от норвежката столица, е имало масово спречкване на кея, а в югозападната област Агдер общо 12 души са били арестувани за нарушаване на обществения ред, предаде БТА.
Норвегия отмени вчера повечето антиковидни мерки.
Наред с други мерки, вече на важат правилата за социална дистанция, а ограниченията за броя на участниците в масови събития и събирания също са отменени.
Остава само изискването за карантина за заразени с КОВИД-19.
Норвегия се справи с пандемията относително добре в сравнение с други европейски страни./24 часа
Още по темата
![]() |
1 | 2.09336 |
![]() |
1 | 2.24421 |
![]() |
10 | 3.85712 |
![]() |
100 | 4.11361 |
![]() |
1 | 1.66823 |
Последни новини
- 21:34 Хороскоп за неделя, 27 юли 2025 г.
- 19:32 Норис донесе първи пол позишън за "Макларън" в Белгия от 13 години насам
- 19:21 Пожар избухна край ГКПП Лесово, унищожена е селскостопанска машина
- 19:09 Гъст дим спря движението между Бургас и Малко Търново
- 18:57 Радомир Чолаков: Иван Костов превърна „Лукойл“ в господстващ играч
- 18:44 Четирима българи обвинени за оскверняване на Мемориала на Холокоста в Париж
- 18:32 Орбан заплаши да блокира новия седемгодишен бюджет на ЕС
- 18:21 Вагон със слама гори в Бобов дол