ЕС и Свят 22.07.2021 10:16 Снимка: ДНЕС+
Oставиха говорителката на Навални за още половин година под домашен арест
Руски съд остави говорителката на опозиционера Алексей Навални за още половин година под домашен арест, предаде Франс прес.
Новината съобщи в Туитър Иван Жданов, адвокат и близък политически съюзник на Навални, предаде БТА.
Мярката бе наложена на Кира Ярмиш през февруари с аргумента, че е нарушила ограничителните мерки заради новия коронавирус по време на протест през февруари в подкрепа на осъдения на затвор критик на Кремъл.
Адвокатката на Ярмиш, Виктория Полякова, уточни, че клиентката й ще остане под домашен арест поне до 6 януари догодина.
Решението бе взето от съд в Москва на фона на засилените репресии на руските власти срещу движението на Навални, отбелязва АФП.
Кира Ярмиш стана говорителка на опозиционера през 2014 г., след като работи за кампанията му за общински избори в столицата./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:44 Нетаняху за случилото се с латинския патриарх на Йерусалим: Не беше злонамерен акт
- 09:37 Папата: Бог не слуша молитвите на онези, които водят война
- 09:33 Гюров, Нейнски и министри на крака при Зеленски в Киев
- 09:31 Дмитриев: Европа е изправена пред енергийна криза, ще моли Русия за помощ
- 09:23 Мелони: Забраната латинският патриарх на Йерусалим да посети "Свети гроб" е обида към вярващите
- 09:16 Георги Георгиев: Когато предложихме смяна на ВСС, ПП-ДБ провалиха кворума
- 09:08 Опълченците на Гюров: Нашето правителство се опитва да се справи със завладяната държава
- 09:07 „Стъпка в бъдещето“ – официално откриване на STE(A)M център в Начално училище „Васил Левски“