Нова блокада заклещи украинския военен флот
ЕС и Свят 06.03.2014 14:47
Щабът на Военноморските сили на Украйна (ВМСУ) в Севастопол, който само няколко часа днес работи в нормален режим, отново е блокиран, предава УНИАН. Украинските военни моряци, които са извън територията на щаба, не могат да се върнат по работните си места.
Корреспондент УНИАН предава, че до КПП-то на щаба са паркирали два военни камиона КамАЗ, , а пред портала са застанали на пост 4 бойци возле КПП штаба стали 4 бойца с оръжие и бойно снаряжение. На десетина метра пред тях има пост на народната самоотбрана. Други двама въоръжени бойци са точно пред вратата на щаба.
По информация от прессекретаря на щаба на ВМСУ, блокирани оставата Севастополската и Стрелецката бухти. Четири руски военни кораби са плокирали Севастополската бухта, в която са останали украинския кораби за управление "Славутич" и корвета "Тернопол". Стрелецката бухта е била блокирана със специални шамандури, поставени от кораби на руския Черноморски флот.
Руските военни са взели под свой контрол и разположения в Стрелецката бухта Център за регулиране на движението на съдовете - подразделението ГП "Дельта-Лоцман".
Както по.рано днес бе съобщено блокирано е излизането на украинските кораби и съдовете от езерото Донузлав, на входа на което руснаците са взривили и потопили два стари кораба.
От блокада и евентуално преминаване на екипажа на страната на Кримската република се спаси флагманският кораб на украинските ВМС фрегатата „Хетман Сагайдачний”, който акостира в Одеса, а не в Севастопол на връщане от мисия в Аденския залив. /БЛИЦ
Корреспондент УНИАН предава, че до КПП-то на щаба са паркирали два военни камиона КамАЗ, , а пред портала са застанали на пост 4 бойци возле КПП штаба стали 4 бойца с оръжие и бойно снаряжение. На десетина метра пред тях има пост на народната самоотбрана. Други двама въоръжени бойци са точно пред вратата на щаба.
По информация от прессекретаря на щаба на ВМСУ, блокирани оставата Севастополската и Стрелецката бухти. Четири руски военни кораби са плокирали Севастополската бухта, в която са останали украинския кораби за управление "Славутич" и корвета "Тернопол". Стрелецката бухта е била блокирана със специални шамандури, поставени от кораби на руския Черноморски флот.
Руските военни са взели под свой контрол и разположения в Стрелецката бухта Център за регулиране на движението на съдовете - подразделението ГП "Дельта-Лоцман".
Както по.рано днес бе съобщено блокирано е излизането на украинските кораби и съдовете от езерото Донузлав, на входа на което руснаците са взривили и потопили два стари кораба.
От блокада и евентуално преминаване на екипажа на страната на Кримската република се спаси флагманският кораб на украинските ВМС фрегатата „Хетман Сагайдачний”, който акостира в Одеса, а не в Севастопол на връщане от мисия в Аденския залив. /БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:50 Хороскоп за петък, 26 юни 2026 г.
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси