ЕС и Свят 08.10.2020 20:55 Снимка: tribune.bg
Никаква изненада: ЕП одобри резолюцията срещу България
Евродепутатите не пожелаха в документа да се говори за обвиненията към президентските съветници и съмненията в шпионаж
С 358 гласа „за“, 277 „против“ и 56 „въздържали се“ – Европейският парламент прие резолюцията за върховенството в закона в България.
В резултата от гласуването няма нищо изненадващо и се потвърждава разликата от около 80 гласа в полза на привържениците на документа, зад който открито стоят двама българи в ЕП – Радан Кънев и Елена Йончева. Въпреки опита да се редактират текстовете на дуото, в крайна сметка евродепутатите отказаха в декларацията да бъдат записани и шпионските скандали с руски пратеници у нас, както и обвиненията към двама президентски съветници.
ЕНП категорично обявиха, че не подкрепят декларацията. В изявление на нейния заместник Естебан Гонсалес Понс се казва, че някои парламентарни групи са превърнали документа в партиен инструмент.
„Този текст e неточен, неподплатен в някои отношения и някои от точките почти нямат нищо общо с наболелите проблеми. В текста се призовава за продължаване на механизма за сътрудничество и проверка, въпреки индикациите на Комисията, че България може да бъде извадена от него на базата на постигнатия напредък“, заяви евродепутатът. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:12 Макрон на Нова година: Ще направя всичко възможно в президентските избори да няма чужда намеса
- 15:01 Отиде си кукленият актьор Георги Георгиев-Гец
- 14:53 В критично състояние е мъж, пострадал при пожар край Варна
- 14:49 От 1 януари се вдига с 12,6% минималната заплата, 600 000 българи ще увеличат доходите си
- 14:41 Първото теглене на евро от банкомат е направено 20 секунди след полунощ в Слънчев бряг
- 14:37 Папа Лъв XIV приключи 2025 г. с молитва град Рим да бъде гостоприемно място за уязвими хора
- 14:29 От днес хартиеният билет за градския транспорт във Варна е 1 евро
- 14:23 Украйна не приема руския видеозапис като доказателство за атака срещу резиденция на Путин