„Независимая Газета”: Война пълзи към Русия!
ЕС и Свят 30.06.2014 07:21
В понеделник приключва мораториумът за използване на сила в източна Украйна, обявен от Петро Порошенко. Едно от обещанията на президента на Украйна е да установи ефективен контрол на руско-украинската граница. Обаче събитията от последните дни - в частност продължаващата стрелба срещу населени места в Украйна и стрелбата срещу руска територия поставят под съмнение възможността на Порошенко да контролира ситуацията, пише „Независимая Газета”.
Три украински снаряда паднаха на руска територия. Нанесени бяха щети на пропускателния пункт „Гуково”. В неделя в Киев демонстранти поискаха от Порошенко прекратяване на примирието и обезпечаване на военните с оръжие. На изток хората мислят по друг начин.
„Тук се води война, не се провежда Антитерористична операция. Войната се превърна в самоцел. Хубаво е да седиш в Киев и от трибуната да призоваваш за решителни действия. Колкото повече преседваме сепаратистите- толкова повече стават те. В началото на АТО бяха 1500 души. Сега са 25 000”, заяви ректорът на Донецкия национален технически университет Вячеслав Диментиев.
„В Донбас има страшно много хора, искрено защитаващи своята земя, гробовете на своите роднини от всевъзможни врагове- „Десен сектор” , „Свобода”, „Националната гвардия”. Работниците от цеховете след смяна отиват на блокпостовете. Нашата стратегия е грешна”, смята губернаторът на Донецка област Сергей Тарута./БЛИЦ
Три украински снаряда паднаха на руска територия. Нанесени бяха щети на пропускателния пункт „Гуково”. В неделя в Киев демонстранти поискаха от Порошенко прекратяване на примирието и обезпечаване на военните с оръжие. На изток хората мислят по друг начин.
„Тук се води война, не се провежда Антитерористична операция. Войната се превърна в самоцел. Хубаво е да седиш в Киев и от трибуната да призоваваш за решителни действия. Колкото повече преседваме сепаратистите- толкова повече стават те. В началото на АТО бяха 1500 души. Сега са 25 000”, заяви ректорът на Донецкия национален технически университет Вячеслав Диментиев.
„В Донбас има страшно много хора, искрено защитаващи своята земя, гробовете на своите роднини от всевъзможни врагове- „Десен сектор” , „Свобода”, „Националната гвардия”. Работниците от цеховете след смяна отиват на блокпостовете. Нашата стратегия е грешна”, смята губернаторът на Донецка област Сергей Тарута./БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:07 Проф. Рачев: Почти навсякъде ще превали и прегърми
- 11:02 Дъждът отложи, но не отмени нов френски триумф на Мондиала
- 10:59 Невзоров се върнал във Варна на 16 юни: Не съм бягал. Имаме документи
- 10:52 Ким Чен-ун: Северна Корея ще използва статута си на ядрена държава
- 10:49 Безмилостният Холанд попари Сенегал и поведе Норвегия към 1/16-финалите
- 10:45 Тристранният съвет заседава днес, обсъждат социалното и здравното осигуряване
- 10:38 Великобритания се готви да посрещне Анди Бърнам като премиер на Обединеното кралство
- 10:32 Беларуската опозиция предаде на Киев доклад за подготовката на Лукашенко за война