ЕС и Свят 19.07.2025 09:44 Снимка: ДНЕС+
Най-малко 19 души бяха ранени при заря на панаира в германския град Дюселдорф
Най-малко 19 души бяха ранени при инцидент с фойерверк по време на заря на панаира в германския град Дюселдорф снощи, предаде ДПА, като цитира изявление от днес на местните власти.
Сред пострадалите има поне едно дете, а четирима са с тежки травми, обяви рано тази сутрин протипопожарната служба. Общият брой на пожарникарите и хората от службите за спешна помощ, пристигнали на мястото на инцидента, е бил близо 80, уточнява ДПА.
Според наличната към момента информация един от фойерверките за зарята по неизяснени причини е гръмнал прекалено рано, съответно ниско над тълпата.
Снощните празненства в рамките на Дюселдорфския панаир, известен като Най-големия панаир по Рейн (Dusseldorfer Rheinkirmes), са били преустановени заради инцидента.
Говорител на организаторите заяви, че те съжаляват за случилото се и вече мислят дали догодина да има заря.
Панаирът, с който се чества и покровителят на града Свети Аполинарий Равенски, започна на 11 юли и по програма е до утре.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 00:03 Рождество Христово е! Светът ликува!
- 21:02 Хороскоп за четвъртък, 25 декември 2025 г.
- 17:55 ДНЕС+ Ви пожелава на Бъдни вечер семейна топлина и споделени мигове!
- 17:51 Патриаршеското и синодално послание: Рождеството бележи повратен момент в човешката история
- 17:46 Очакването на българите: Култура или халтура - държавата да финансира, хората да потребяват
- 17:42 Д-р Динко Господинов: Празниците носят риск за сърдечно-съдовата система
- 17:31 АП: Нетаняху възложил на съветник да изготви план за атаката, причинила войната в Газа
- 17:20 Защо Стивън Спилбърг отказва да работи с Бен Афлек