ЕС и Свят 27.02.2021 11:50 Снимка: ДНЕС+
Налагат 7-дневна блокада в Окланд за един случай на COVID-19
Премиерът на Нова Зеландия Джасинда Ардърн заяви, че Окланд, най-големият град в страната, ще бъде поставен под 7-дневна блокада от неделя след регистрирането на един случай на коронавирус с неизвестен произход, пише "Гардиън".
В останалата част от страната ще бъдат наложени ограничения от Ниво 2, които предвиждат ограничаване на събиранията на публични места и други, каза тя на пресконференция.
В средата на февруари Окланд с близо 2 милиона жители трябваше да наложи тридневна блокада, след като тричленно семейство се е заразило с британския щам на коронавируса./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:50 Бившата гимнастичка Цвети Стоянова: Отне ми 10 години да проговоря за трагедията
- 15:46 МВнР към Мицкоски: Отдаваме изключително значение на защитата на дипломатическата кореспонденция
- 15:38 Фискалният съвет: Бюджет 2026 влошава дългосрочната фискална устойчивост
- 15:30 Казахстан е готов да доставя гориво на Русия, ако поиска
- 15:26 Телепортация или гаф? Джани Инфантино се появи на два мача едновременно на Мондиала
- 15:15 Ройтерс: Джей Ди Ванс и Марко Рубио говорят по различен начин за Иран и Израел
- 15:07 Любомир Николов: 20 собственици на незаконни имоти са задържани при акцията в рйон „Приморски“
- 14:59 Пламен Абровски, МЗХ: Парите за земеделие в бюджета ще бъдат достатъчни