ЕС и Свят 28.03.2021 10:20 Снимка: ДНЕС+
Над 50 млн. американци са ваксинирани и с втора доза срещу COVID-19
В САЩ вече са поставени над 140 милиона дози ваксини срещу COVID-19, като само за последното денонощие те са 3.5 милиона, съобщава Reuters. До момента американските власти са разпределили над 180 милиона дози.
Уточнява се, че става дума за препаратите на Moderna, Pfizer/BioNTech и Johnson&Johnson.
С втора доза са ваксинирани над 50 милиона американци, а общо включените в имунизационната кампания са над 91 милиона.
Президентът Джо Байдън постави нова амбициозна цел на своята администрация - първоначално той се ангажира за първите 100 дни от мандата му да бъдат поставени 100 милиона ваксини, сега той настоява броят им да бъде удвоен.
Населението на САЩ е над 328 милиона души./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:17 Древен град на маите е открит непокътнат в джунглата на Мексико (видео)
- 18:09 Европа плаща с дъщерите си за експеримента на мултикултурализма и „разнообразието“
- 18:02 ЕС е готов да предостави помощ на Венецуела след земетресенията
- 17:55 Туск към поляците и украинците: Нужно е зачитане на историческата "истина и взаимно уважение"
- 17:47 ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за завишени цени
- 17:42 Николай Василев:Този бюджет си е свинщина
- 17:39 Иззеха 240 кг говежда лой без документи на ГКПП "Капитан Андреево"
- 17:35 Фискалният съвет за Бюджет 2026: Против сме държавните служители да се компенсират за осигуровките