"Монд": Планът на Меркел и Оланд не заменя Минските договорености

ЕС и Свят 08.02.2015 18:28

Планът на канцлера на Германия Ангела Меркел и на френския президент Франсоа Оланд за уреждане на кризата в източна Украйна не заменя Минските договорености, а е призван да стане "пътна карта" за тяхното реализиране. Това пише днес френският вестник "Монд".

Не е нужно предложенията на Оланд и Меркел да се превърнат в документ, заменящ Минските протоколи, а само "пътна карта", предназначена да съдейства за осъществяването на различни точки от тези договорености, отбелязва изданието.

"Монд" обаче признава, че никога досега Минските договорености не са били толкова далечен хоризонт както днес, и подчертава, че Киев повече се опасява да не му натрапят "лош мир", отколкото че ще му се наложи да продължи военните действия. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355