Митинг в Харков в памет на загиналите в Одеса

ЕС и Свят 04.05.2014 18:19

В Харков (в източната част на Украйна) на площад „Свобода” се провежда митинг в памет на загиналите в Одеса. В него участват около 500 привърженици на федерализацията, в това число и „народният губернатор” Владимир Варшавски.

Хората носят цветя и палят свещи. Те държат в ръцете си плакати с надпис: „Одеса – град герой!”, Долу хунтата!, „Одеса – Хатин през 21 век”.

Участниците в митинга настояват да се подведат под отговорност виновните за трагедията в Одеса, да се бойкотират президентските избори на 25 май и да се проведе референдум за федерализацията и приемането на руския език като държавен./bulgarian.ru

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355