
ЕС и Свят 16.07.2025 19:28 Снимка: ДНЕС+
Митата на Тръмп срещу Бразилия, вдигат рейтинга на Лула да Силва
Одобрението за управлението на бразилския президент Луиз Инасио Лула да Силва се е повишило за първи път тази година. Причината за ръста в подкрепата изглежда е решението на американския президент Доналд Тръмп да наложи 50-процентни мита върху вноса от Бразилия, които ще влязат в сила през август, съобщава Ройтерс.
Според публикувано днес социологическо проучване, 43% от анкетираните заявяват, че одобряват управлението на Лула (увеличение с три процентни пункта спрямо предишното изследване от май). В същото време неодобрението е намаляло от 57% на 53%.
Проучването е извършено от агенция "Куест" по поръчка на брокерската компания "Жениал" и обхваща 2004 респонденти, анкетирани в периода от 10 до 14 юли.
Търговските санкции, наложени от САЩ, изглежда са укрепили вътрешната подкрепа за бразилския президент, като реакция срещу външния натиск и в дух на национална солидарност.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 19:33 Народният театър открива сезона с мистична премиера на „Последният час на Мерилин Монро“
- 19:24 Мотив за престъпление: Разследват версията, че Кърк е убит заради трансджендър
- 19:15 Китай и САЩ преговарят за мита, руски петрол и продажбата на ТикТок
- 19:05 Пушилин: Руската армия обгражда ВСУ в Красноармейско-Дмитровската агломерация
- 18:54 Meteo Balkans: Дъждовен старт на седмецата, слънчеви дни и захлаждане за уикенда
- 18:44 На ход е хибрид между тротинетка и автомобил (ВИДЕО)
- 18:33 Алла Пугачова не се страхува от смъртта, но не иска нейни песни на погребението си
- 18:23 Новият френски премиер Себастиан Льокорню се отказва от премахването на два официални почивни дни