Министрите на финансите от Г-8 на среща в Санкт Петербург
ЕС и Свят 09.06.2006 13:23
В Санкт Петербург днес започва срещата на министрите на финансите от страните от Г-8 – Русия, Германия, Япония, Франция, Канада, Италия, САЩ и Великобритания.
Организаторите съобщават, че форумът, който е под председателството на Русия, е вторият от серията срещи на финансовите министри на Г-8 през 2006 година. По-рано руският министър на финансите Алексей Кудрин съобщи, че той и колегите му ще обсъдят въпроси за развитието на световния пазар на нефт. Основен акцент ще бъде поставен и върху развитието на световната икономика като цяло.
Участниците в срещата ще коментират и борбата с бедността, в това число и развитието на инфраструктурата на бедните страни. Ще бъде засегната и борбата с епидемиите, както и производството на ваксини. Алексей Кудрин отбеляза, в тази връзка могат да възникнат финансови рискове, от които могат да пострадат цели страни. Важен аспект на срещата на първите финансисти на страните от Г-8 ще бъде и образованието на населението по отношение на финансовите пазари. Участниците в срещата ще обсъдят и борбата с финансовия тероризъм и ще разгледат мерки за повишаване на качествата на управляемостта на финансите. Кудрин отбеляза също така и че финансистите ще разгледат ролята на страните донори в световната икономика.
Информацията е на News.bg.
Организаторите съобщават, че форумът, който е под председателството на Русия, е вторият от серията срещи на финансовите министри на Г-8 през 2006 година. По-рано руският министър на финансите Алексей Кудрин съобщи, че той и колегите му ще обсъдят въпроси за развитието на световния пазар на нефт. Основен акцент ще бъде поставен и върху развитието на световната икономика като цяло.
Участниците в срещата ще коментират и борбата с бедността, в това число и развитието на инфраструктурата на бедните страни. Ще бъде засегната и борбата с епидемиите, както и производството на ваксини. Алексей Кудрин отбеляза, в тази връзка могат да възникнат финансови рискове, от които могат да пострадат цели страни. Важен аспект на срещата на първите финансисти на страните от Г-8 ще бъде и образованието на населението по отношение на финансовите пазари. Участниците в срещата ще обсъдят и борбата с финансовия тероризъм и ще разгледат мерки за повишаване на качествата на управляемостта на финансите. Кудрин отбеляза също така и че финансистите ще разгледат ролята на страните донори в световната икономика.
Информацията е на News.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:40 Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
- 15:34 Едва 15,8% от българите живеят в прекалено големи жилища
- 15:30 Министър Шишков: "Онова" правителство е искало да открадне 1 милиард лева от пътища
- 15:25 Демерджиев: Показанията на Невзоров разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите
- 15:16 Комплекс за социални услуги „Владиславово“ към Фондация „Владиславово“
- 15:13 Консулството ни в Гърция предупреждава: Шофирайте внимателно, ще ви отнемат книжката
- 15:06 Две деца намериха и върнаха портфейл с голяма сума пари на болна жена
- 14:58 Трафикът през Ормузкия проток се възстановява