Македонският щанд на Туристическата борса в София остана неоткрит заради спор за името на държавата
ЕС и Свят 25.02.2008 09:35
Скандал избухна на Туристическата борса в София, където Македония участва вече десет години. За първи път тази година македонският щанд не беше отворен, защото организаторите и фирма “Балкан холидейс” са поискали конституционното име Република Македония да бъде заменено с Бивша Югославска република Македония, пише македонският вестник “Вечер”.
Изложението започна на 21 февруари, а представителите на Македония и македонските хотелиери са били известени за проблема на 20 февруари вечерта. Според Дончо Танески, председател на Хотелската асоциация на Македония, виновно за това е министърът на икономиката в оставка Вера Рафайловска, защото оставила “неорганизираност и хаос в Министерството на икономиката”.
“Вечерта бяхме информирани, че има проблем с конституционното име на Македония и се обърнахме към нашия посланик в София Абдурахман Алити. Неговата позиция беше, че ако не се участва с конституционното име, македонският щанд няма да работи”, каза Танески. Въпреки скандала македонските хотелиери се върнаха доволни от София, пише “Вечер”.
Асоциацията на хотелиерите на България организира македонска вечер, а българските туристически агенции раздаваха рекламните материали от Македония, предлагайки страната като желана туристическа дестинация, заключава вестникът. /БГНЕС
Изложението започна на 21 февруари, а представителите на Македония и македонските хотелиери са били известени за проблема на 20 февруари вечерта. Според Дончо Танески, председател на Хотелската асоциация на Македония, виновно за това е министърът на икономиката в оставка Вера Рафайловска, защото оставила “неорганизираност и хаос в Министерството на икономиката”.
“Вечерта бяхме информирани, че има проблем с конституционното име на Македония и се обърнахме към нашия посланик в София Абдурахман Алити. Неговата позиция беше, че ако не се участва с конституционното име, македонският щанд няма да работи”, каза Танески. Въпреки скандала македонските хотелиери се върнаха доволни от София, пише “Вечер”.
Асоциацията на хотелиерите на България организира македонска вечер, а българските туристически агенции раздаваха рекламните материали от Македония, предлагайки страната като желана туристическа дестинация, заключава вестникът. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци