
ЕС и Свят 03.03.2024 13:06 Снимка: ДНЕС+
Кувейт ще произведе избори за народни представители на 4 април
Кувейт ще произведе избори за парламент на четвърти април, предаде Асошиейтед прес, като се позова на указ, публикуван в официалния вестник на богатата на петрол страна.
През февруари кувейтският емир разпусна парламента, след като един от депутатите отправи обида към него.
От години Кувейт е обхванат от вътрешнополитически спорове, включително и по отношение на преразглеждането на кувейтската социална система, което попречи за поемането на държавен дълг. Поради това в хазната остават малко средства за изплащане на раздутите заплати в публичния сектор въпреки огромното богатство, което страната генерира от петролните си резерви.
Заради нестабилната политическа обстановка през последните години парламентът бе разпускан многократно, припомня БТА.
Кувейт, чието население възлиза на около 4,2 милиона души, има шестите по големина петролни запаси в света.
Страната е верен съюзник на САЩ, откакто през 1991 година във войната в Персийския залива бяха прогонени окупационните иракски сили на Саддам Хюсеин. В момента в Кувейт има около 13 500 американски военнослужещи и там е разположен челният щаб на американската армия в Близкия изток.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08444 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.8704 |
![]() |
100 | 4.12092 |
![]() |
1 | 1.6849 |
Последни новини
- 19:36 България стартира със загуба Световното по волейбол при жените
- 19:26 Зеленски: Украйна няма да се откаже от земята си
- 19:17 Младежите ни с първа победа на Световното по волейбол
- 19:07 Недовършен мост в Китай се срути и повлече в бездната 16 работници, издирват ги с робот
- 18:56 Марио Драги: ЕС се превърна в маргинален наблюдател от Украйна до Газа
- 18:47 Русия обяви, че е превзела още две села в Донецка област
- 18:36 Митрополит Аталла Хана: Християнинът застава до жертвите, а не до убийците
- 18:26 Новоназначени военнослужещи в състава на Сухопътните войски положиха военна клетва в Стара Загора