ЕС и Свят 13.08.2023 13:38 Снимка: ДНЕС+
Китай съобщи за случаи на бубонна чума
Северният регион на Китай Вътрешна Монголия съобщи за два случая на бубонна чума след предишен случай, открит на 7 август, съобщиха от местното правителство, цитирано от Ройтерс.
Двамата заразени са съпругът и дъщерята на предишния случай, се казва в съобщение на правителството на уебсайта му.
Всички близки контакти са поставени под карантина и не са показали необичайни симптоми, според изявлението.
Случаите на инфекция с бубонна чума, силно инфекциозна болест, която се разпространява предимно от гризачи, са малко в Китай, като повечето са откриват във Вътрешна Монголия и северозападния регион Нинся през последните години. Случаи на бубонна чума бяха регистрирани тази година и в Монголия, където също болестта е била откривана през годините. В Монголия има 137 ендемични района, в близост до границите с Русия и Китай, където ежегодно се регистрират случаи на бубонна чума.
Бубонната чума е най-често срещаната форма на чума, която може да бъде фатална, ако не се лекува навреме, според Световната здравна организация. Лечението на чумата в днешно време се извършва с антибиотици, но в миналото тя е била най-смъртоносната инфекциозна болест, която е предизвиквала епидемии в Европа и Азия.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:28 Гръцкият парламент одобри ускорено експулсиране на мигранти
- 19:22 В Австралия конфискуваха над 100 000 гигантски съскащи хлебарки, за 120 000 € (ВИДЕО)
- 19:14 Муцунски: Случаят с Ива Михайлова, блъсната на път в РСМ, е в юрисдикцията на съдебната система
- 19:07 Кая Калас за преговорите с Украйна: Институциите на ЕС да създадат работна група
- 18:59 Нетаняху ще се кандидатира за преизбиране тази година
- 18:51 Приключи финалния турнир по шахмат за VIII-X клас от Ученическите игри във Варна
- 18:43 Мишел Мафезоли: Вече сме в ерата на бунтовете. Модерността приключва, ще се лее кръв
- 18:35 Министър Велислава Петрова: Решенията за помощ за Украйна ще минават през парламента