ЕС и Свят 29.04.2025 19:02 Снимка: ДНЕС+
Китай махнал митата от 125% на вноса на етан от САЩ
Китай е премахнал митата от 125% върху вноса на етан от САЩ, според двама източници на "Ройтерс".
Според тях митата върху етана за били отменени през последните дни.
Китай купува почти половината от американския износ на етан. Според Администрацията за енергийна информация на САЩ през 2024 година износът на етан е достигнал рекордните 492 000 барела на ден и очаква през 2025 г. да стигне до 530 000 барела на ден, а през 2026 г. - 630 000 барела.
Припомняме, че след като президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви мита върху китайския внос от 145%, Пекин обяви контрамита от 125%, след което пък Белият дом заплаши с увеличение на тарифите до 245%.
След това обаче Китай отмени част от митата върху американския внос на определени полупроводници и медикаменти, но все пак до този момент официално изявление от китайските власти няма.
Междувременно Тръмп заяви, че китайският президент Си Дзинпин му се е обадил, а администрацията му води преговори с Пекин за сключване на тарифна сделка, но тези твърдения бяха отречени от китайското правителство.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:24 Пожарникарите от катастрофата на „Челопешко шосе": Изваждахме хората през люка
- 11:14 Пентагонът повиши до „критично“ нивото на заплаха от израелски шпионаж
- 11:03 Ученик поиска водка в 4 сутринта от заведение в Асеновград, отказът го вбеси
- 10:52 Вносът на брашно във Франция е скочил с 45% за 2 г.
- 10:42 Електроснабдяването на Запорожката АЕЦ е възстановено
- 10:31 Девето място за България в отборното на Европейското по планинско бягане
- 10:21 Църквата почита Света мъченица Валерия и всички просияли в светостта
- 10:10 488 са потвърдените случаи на зараза с ебола в ДРКонго