Израел удари цели на "Хизбула" в Бейрут

ЕС и Свят 14.06.2026 16:10 Снимка: ДНЕС+

Израел удари цели на "Хизбула" в Бейрут

Израелските военни са ударили цели на "Хизбула" в южните предградия на Бейрут, предаде "Ройтерс".

Атаките са в отговор на изстреляните снаряди от страна на "Хизбула" към израелска територия. Военните обясниха, че "Хизбула" е изстреляла три снаряда към Северен Израел и определиха това това "крещящо нарушение" на прекратяването на огъня.

"Израелските отбранителни сили вече са атакували терористични цели на терористичната организация "Хизбула" в квартал "Дахие" в Бейрут, в отговор на стрелбата на "Хизбула" по израелска територия", се казва в съвместно изявление на премиера Бенямин Нетаняху и министъра на отбраната Израел Кац.

Ливански източници от службите за сигурност заявиха, че днешната  израелска атака срещу "Дахие" изглежда е била целенасочен удар с две ракети.

Миналата седмица израелски удар по квартал "Дахие" предизвика обмяна на удари между Израел и Иран, които заплашиха споразумението между САЩ и Иран, което би сложило край на войната.

Вашингтон и Техеран изглежда се приближават до споразумение за прекратяване на конфликта, като президентът на САЩ Доналд Тръмп и премиерът на Пакистан Шехбаз Шариф прогнозират, че споразумението ще бъде подписано днес.

Иран отдавна поставя прекратяването на боевете в Ливан като условие за всяко по-широко споразумение с Вашингтон.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355