.jpg)
ЕС и Свят 10.07.2024 16:06 Снимка: ДНЕС+
Израел изпраща повиквателни за армията на ултраортодоксалните евреи
Израелският министър на отбраната Йоав Галант каза в сряда, че през следващите няколко седмици ще бъдат доставени повикателни за набор на някои ултраортодоксални евреи, които преди това са били освободени от служба в израелската армия, предава "Ройтерс".
Върховният съд на Израел постанови миналия месец, че министерството на отбраната трябва да прекрати дългогодишното освобождаване на ултраортодоксалните евреи от задължителна военна служба.
Говорейки в израелския парламент, Галант каза, че планът е да бъдат изпратени хиляди проектоуведомления, въпреки че не всички, на които са връчени такива, ще бъдат изпратени да служат.
Раздираното от протворечия коалиционно правителство на премиера Бенямин Нетаняху разчита на две ултраортодоксални партии, които се противопоставят на края на освобождаването. Въпреки това въоръжените сили казват, че се нуждаят от повече новобранци, за да бранят Израел и да поддържат войната срещу въоръжената групировка "Хамас" в Газа.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.28618 |
![]() |
10 | 3.8512 |
![]() |
100 | 4.19993 |
![]() |
1 | 1.6688 |
Последни новини
- 21:44 Хороскоп за вторник, 1 юли 2025 г.
- 19:36 Кметът на Враца и член на Изпълкома: Привличането на млади чужденци е по-добрият ход за клубовете
- 19:29 Първа група от 20 български пожарникари замина за Гърция
- 19:22 Турската полиция задържа над 50 души на забранено ЛГБТ+ шествие в Истанбул
- 19:17 Граждански организации от цяла София въстават срещу ППДБСС и Васил Терзиев
- 19:14 Кеворк Кеворкян: Марсианци
- 19:07 "Дойче веле": Източна Европа планира минен пояс срещу Путин
- 19:02 Потребителската кошница е поевтиняла с 3 лева за седмица