Италия ще е домакин на следващата среща на Г-8
ЕС и Свят 14.06.2007 19:02
Италия ще бъде домакин на годишната среща на високо равнище на Г-8 през 2008 г., която ще се състои на малкия остров Мадалена, между Сардиния и Корсика, съобщи днес канцеларията на премиера Романо Проди.
На остров Мадалена е една от базите на американските ВМС в Средиземно море и там се намират по-конкретно подводници. През август м.г. САЩ съобщиха, че до първото 6-месечие на 2008 г. ще затворят тази база, изградена през 1972 г. В комюникето на премиерската канцелария се припомня, че Италия вече 4 пъти е била домакин на такава среща – през 1980, 1987,1994 и 2001 г. /АФП-БГНЕС
На остров Мадалена е една от базите на американските ВМС в Средиземно море и там се намират по-конкретно подводници. През август м.г. САЩ съобщиха, че до първото 6-месечие на 2008 г. ще затворят тази база, изградена през 1972 г. В комюникето на премиерската канцелария се припомня, че Италия вече 4 пъти е била домакин на такава среща – през 1980, 1987,1994 и 2001 г. /АФП-БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:31 Кабо Верде продължава да пише своята приказка, този път спря наивните уругвайци
- 10:24 Сблъсъци с полицията и изгорени американски знамена след президентските избори в Колумбия
- 10:16 Египет записа първа победа на световно първенство
- 10:10 Техеран: Имаме споразумение за Ормузкия проток
- 10:03 Вратари герои, червен картон и ключова VAR намеса белязаха мача Белгия-Иран
- 09:55 Кучето на загиналата в Пирин туристка насочило спасителите към тялото ѝ
- 09:47 Испания изля гнева си с разгром над безпомощните саудитци
- 09:39 Тръмп: Стармър ще подаде оставка, пожелавам му всичко добро