ЕС и Свят 06.10.2022 19:41 Снимка: ДНЕС+
Италия се хвали с пълни газохранилища и ефективно заменени руски доставки
Газовите хранилища на Италия са напълно заредени. Това обяви главният изпълнителен директор на италианската енергийна компания "Ени" Клаудио Дескалци.
Той посочи, че руските доставки на синьо гориво са "ефективно заменени" с помощта на Алжир и Севера, които са предоставили заместващи енергийни източници.
Дескалци обаче уточни, че доставките на руски газ през входната точка Тарвизио "ще останат постоянни" и посочи, че руското синьо гориво съставлява 10% от запасите на Италия.
Той обясни, че намирането на алтернативни източници на енергия "накара страната да разполага с предлагане, което е значително по-високо от търсенето", тъй като руските доставки не осигуряват сигурност на пазара.
Относно тавана на цената на газа изпълнителният директор на италианския енергиен гигант заяви, че подобен ход "би ни спестил месеци на страх".
Освен това той добави, че Италия би трябвало да има достатъчно газ, "за да изкара през зимата".
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:35 Девет делфина и над 300 средиземноморски буревестници са открити мъртви край Дуранкулак
- 15:23 Експерти: 100 евро ще излезе скромна трапеза на българите за Великден, агнешкото е с 5 евро нагоре
- 15:13 МРРБ с интерактивна карта, която показва къде отиват парите на общите: Ще се следи всеки един цент
- 15:04 Министерството на здравеопазването предлага по-добър контрол при подвижните избирателни секции
- 14:54 Добрев: Асен е акулата! Политически уби и самоуби всички от ПП, начело със създателя й Кирил Петков
- 14:43 Вашингтон разреши временно покупко-продажбата на ирански петрол
- 14:31 Тръмп: не искам прекратяване на огъня в Иран
- 14:21 Алгафари за Демерджиев в ГДНП: Давани ли са насоки или разпореждания за поведението на МВР на вота?