ЕС и Свят 13.09.2020 09:15 Снимка: ДНЕС+
Италия е разтърсена от смъртта на млад чернокож след жесток побой
Стотици хора в Италия се включиха днес в погребалната процесия на чернокож младеж, чиято смърт вследствие на жесток побой разтърси страната и предизвика осъждане от най-високите правителствени нива, предаде Ройтерс.
На погребението на 21-годишния Уили Монтейро Дуарте присъстваха италианският премиер Джузепе Конте и министърката на вътрешните работи Лучана Ламорджезе.
Дуарте бе убит при побой в Колеферо, град в околностите на Рим, в ранните часове на 6 септември.
Четирима италианци са арестувани, включително двама братя с полицейски досиета, но към днешна дата прокурорите не са посочили дали убийството е мотивирано на расова основа, обясни БТА.
Италианските новинарски емисии цитираха свидетели, според които роденият в Рим Монтейро Дуарте, чието семейство е от африканската островна държава Кабо Верде, се намесва, като вижда как бият негов приятел и след това е пребит до смърт.
В процесията участваха стотици хора, повечето с бели ризи и маски, които вървяха до стадиона, където бе поклонението. Когато ковчегът бе изнесен, събралите се ръкопляскаха в знак на уважение. Това бе силна проява на солидарност към младия мъж, описван като трудолюбив и добронамерен от тези, които го познаваха, отбелязва АП.
Премиерът на Италия, ужасен от смъртта на Монтейро Дуарте, изказа по телефона съболезнования на семейството. В изявление Конте поиска справедливост и попита риторично какво означава, че някой може да бъде убит в Италия, защото се е опитал да помогне на приятел./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:24 Nikkei: Северна Корея е спечелила до 13 млрд. долара от войната в Украйна
- 17:06 Традиционните и младите демокрации
- 16:57 Задържаха 12 нелегални мигранти на ГКПП "Стрезимировци"
- 16:48 Нетаняху ползва войната в Иран, за да прекрои картата на Близкия изток
- 16:39 ДПС хареса глобите и мерките на "Прогресивна България"
- 16:30 Луиджи Манджоне празнува 28-ия си рожден ден с дарения от 1,5 милиона долара
- 16:21 Общински съветник от ПП в Бургас напуска партията
- 16:12 Въоръжени мъже обраха банка в Централна Гърция