
ЕС и Свят 11.08.2024 10:02 Снимка: ДНЕС+
Иран отхвърли обвиненията на Тръмп за хакерска атака
В неделя иранското правителство отхвърли твърденията, че ирански хакери са атакували президентската кампания на бившия президент на САЩ Доналд Тръмп.
"Не приемаме за достоверна тази новина, тъй като иранското правителство няма за цел или мотивация да се намесва в американските президентски избори", заяви постоянното представителство на Иран в ООН, според държавната медия Irna.
Кампанията на Тръмп обвини Иран, че стои зад хакерската атака, като се позова на доклад на Microsoft.
Иран също така посочи, че е "жертва на различни кибератаки, насочени към инфраструктурата, центровете за обществени услуги и промишлеността на страната".
Белият дом осъди хакерската атака срещу предизборната кампания на бившия президент Доналд Тръмп, която беше разкрита в събота.
"Администрацията на Байдън-Харис категорично осъжда всяко чуждестранно правителство или организация, които се опитват да се намесят в нашия изборен процес или се стремят да подкопаят доверието в нашите демократични институции", заяви говорител на Съвета за национална сигурност, според CNN.
Кампанията на Тръмп твърди, че е била обект на ирански хакери през юни 2024 г., като се позовава на доклад на Microsoft Corp.
"Иранците знаят, че президентът Тръмп ще спре терора им, точно както го направи през първите си четири години в Белия дом", заяви говорителят на кампанията Стивън Чунг.
Още по темата
![]() |
1 | 2.11281 |
![]() |
1 | 2.24937 |
![]() |
10 | 3.84348 |
![]() |
100 | 3.99141 |
![]() |
1 | 1.67437 |
Последни новини
- 22:19 Автомобил блъсна и уби пешеходец в София, шофьорът избяга
- 20:43 Хороскоп за неделя, 19 октомври 2025 г.
- 19:37 Израел уби още девет души в Газа при нападение срещу автобус
- 19:27 Трима души загинаха при взрив в завод за експлозиви в Уралския руски регион
- 19:16 Разлики между дама и повярвала си ескортка
- 19:06 Киселова: Очаквам следващата седмица стабилността да бъде възстановена
- 18:45 Водолацки: Тръмп няма да даде "Томахоук" на Киев - там са хора в постоянна наркотична зависимост
- 18:34 Захарова: Полша обяснява милитаризацията на ЕС чрез военните планове на Киев